KONCERT KLAS PIERWSZYCH

 KONCERT PATRIOTYCZNY

 

28 kwietnia, z okazji zbliżających się świąt narodowych, w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim odbył się Koncert Patriotyczny. Bogaty program koncertu objął występ taneczny uczniów do znanego z filmu Pan Tadeusz Poloneza Wojciecha Kilara, pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego z towarzyszeniem chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz solowe popisy uczniów klas fletu, skrzypiec, altówki i saksofonu. Występy muzyczne były przeplatane słowem na temat symboli narodowych i polskich tańców narodowych. Polonez jest najbardziej rozpoznawalnym polskim tańcem i to jego dostojny rytm pojawiał się na koncercie najczęściej.  Cieszymy się, że nasza szkołę odwiedziło w tym dniu wielu mieszkańców naszego miasta, którzy wspólnie z młodzieżą odśpiewali nasz hymn narodowy przy akompaniamencie fortepianu i saksofonu.

Zofia Szymańska

KONCERT WIGILIJNY

W sobotę 18 listopada mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu. Koncert rozpoczął Zespół klarnetowy w składzie Klaudyna Małocha, Malwina Sadka, Elżbieta Zdybel oraz grająca w zastępstwie chorej Marianny Jarockiej p. Helena Rzepecka. Zespół wykonał Allegro z Serenady KV439b W. A. Mozarta. Po nim pianistka Amelia Mazur z klasy fortepianu p. Lilii Dmochowskiej zagrała „Taniec” J. Bastien'a , a następnie saksofonistka Emilia Kubisiak wykonała utwór „Saxophonissimo „A. J. Dervaux. Po tych występach solowych scena znów wypełniła się dźwiękami klarnetów – tym razem grających Temat z mozartowskiej Sonaty A-dur KV 331.Po nim fortepian zabrzmiał innym już jazzującym dźwiękiem w utworze „The Constant Bas” W. Gillocka w wykonaniu Kacpra Trojana. Zaraz też salę wypełniły taneczne i lekkie dźwięki fletu, na którym Ewa Smaga zagrała „Taniec Wróżki Cukrowej” z baletu „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego. Koncert zakończyła prezentacja ubiegłorocznej absolwentki naszej szkoły w klasie klarnetu – Klaudyny Małochy, która zagrała dwie części z „Utworów Fantastycznych” N. W. Gade. Saksofonistce, flecistce i klarnecistce akompaniował p. Maciej Kamiński, który był też inicjatorem zorganizowania koncertu. Dziękujemy PSM I st. w Świnoujściu za Koncert, dzięki któremu ponury dzień szybko rozświetlił się dźwiękami muzyki brzmiącej różnymi barwami, stylami i nastrojami.

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ SIEDZIBY SZKOŁY ORAZ PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

C.D.DNIA EDUKACJI NARODOWEJ TYM RAZEM W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ                               W RATUSZU URZĘDU MIEJSKIEGO 13.10.2017 R.

 W czasie wakacji, w dniu 18 lipca 2017 roku Kamil Szymański, uczeń PSM I st. w Kamieniu Pomorskim, wystąpił na uroczystej gali z okazji powiatowych obchodów Święta Policji, które odbyły się w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim.

 

Kamil w czasie swojego występu przedstawił dwa utwory na akordeon oraz na fortepian. Występ Kamila został nagrodzony wielkimi brawami. Młody muzyk, jego rodzice oraz nauczyciel akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim p. Kacper Trębacz odebrali gratulacje od mł. insp. Jarosława Pasterskiego - I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz podinsp. Leszka Nowaka, Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim. Kamil zagrane utwory dedykował dla swojego taty jak i wszystkich Pań i Panów policjantów z okazji ich święta. Występ Kamila był wspaniałą okazją do zaprezentowania działalności i dorobku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim przed przedstawicielami lokalnego samorządu, najwyższymi stopniem funkcjonariuszami zachodniopomorskiej policji, współpracującymi służbami mundurowymi, prokuratury, sądu oraz prasy. 

 

Kacper Trębacz 

78-ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018